Як вибрати пляшку для води

До закінчення війни с рашистською ордою доповнюємо статтю більш корисною інформацією про пляшки для боротьби з окупантами:

Чим палити окупантів:

Як палити окупантів:

Слава Україні! Героям Слава!

——————————-

 

За дослідженням ринку багаторазових пляшок їх вибір лежить в напрямках стилю і функціональності. Для більшості людей пляшка для води – це аксесуар, який виражає і доповнює стиль.

Вибір за зовнішнім виглядом і кольором можна зробити по фото і відео в нашому каталозі, а про функціональні характеристики ми вирішили розписати докладніше щоб полегшити Вам вибір.

 

Наші рекомендації при виборі функціональності спортивних пляшок для води будуються на головному принципі будь-якого спортивного спорядження – це:

 

зручність, надійність та безпека

 

!!! Найважливішим на сьогодні при виборі термоса або термокружки є варіанти з відкидною кришкою і повністю закритою зоною для пиття яку легко підтримувати в чистоті.

Такі кришки відкриваються натисканням кнопки а мінімальний контакт з брудними руками під час відкривання знижує ризик передачі бактерій або вірусів.

Зручність пляшки для води полягає в комбінації потрібної Вам кількості рідини і простоті доступу до неї під час тренування.

 

Об’єм спортивної пляшки

 

В першу чергу потрібно визначити необхідний обсяг води, який буде потрібно під час тренування або будь-який іншій активності. Це залежить від ваги і інтенсивності фізичного навантаження.

 

Шкала необхідного споживання води на добу людиною наступна

Висновок простий – багато води не буває навіть при низькій фізичній активності в офісі, на навчанні, прогулянці, не кажучи вже про більш активні дні. Але занадто великий обсяг води брати не потрібно так як він буде важким і громіздким для транспортування.

У разі, якщо використовується універсальна пляшка, для води яка поєднує спортивну пляшку і пляшку з відсіком для фруктів тоді рекомендується 1 літр так як фрукти будуть заміняти частину рідини знижуючи загальний обсяг води.

Більше інформації про користь фруктової води, рецепти та ефект для організму можете переглянути тут

Навіть у дітей і підлітків, під час активного проведення часу – це мінімум 700 мл. В окремих випадках для компактності розміщення в шкільному ранці або сумці, а також ваги можна вибрати варіанти 500-600 мл. Менше 500 мл пляшки для води беруть дітям дошкільного віку щоб вона не була занадто важкою, але це вже не спортивні пляшки для води, а дитячі пляшечки.

 

Зручність використання пляшки складається з:

 

 • Ергономіки та розміру корпусу.
 • Типу відкривання кришки: відкидна кришка, кришки з кліпсою, пляшки з трубочкою, кришкою на різьбі або кришки з клапаном.
 • Ширини носика для пиття: широкий, стандартний і носик-клапан.

 

Ергономіка корпусу

Спортивна пляшка повинна добре «лежати в руці» щоб не прокинути її або не пролити на себе воду під час пиття. Уявіть, що пляшка в 1 літр має вагу в 1 кг, відповідно її корпус повинен бути зручний для руки. Мати вигини, що повторюють кисть, антиковзні гумові елементи або покриття, ручку або ремінець на корпусі або кришці, а найкраще, спеціальну сумку – чохол для транспортування і термоізоляції. Звичайно термоізоляція буде не така як у вакуумних термосів, але дозволить виграти декілька годин в момент поки Ви добираєтеся до спортзалу щоб не переохолодити воду взимку або запобігти перегріванню влітку.

Розміри корпусу, особливо діаметр потрібно враховувати для можливості помістити пляшку в велодержатель, підсклянник, сумку і для розміру руки (чоловіча, жіноча, дитяча).

Для автомобіля або спортивного обладнання врахуйте розміри пляшки і розміри підстаканників.

В окрему категорію можна виділити спеціальні питні системи або гідратори.

Їх використовують у випадках коли потрібно багато води 2 і більше літра а також вона не повинна Вам заважати, особливо під час бігу. Не дивлячись не значний обсяг, зазвичай більше 2-х літрів Вага такої системи рівномірно розподіляється в рюкзаку, не тисне і не б’є в спину.

Крім бігунів такі системи часто використовують велосипедисти і альпіністи (для останніх має велике значення і мінімальна вага таких систем (100-200 г а також мінімум місця в порожньому вигляді). Шланг з клапаном дозволяє пити на ходу.

Крім бігунів такі системи часто використовують велосипедисти і альпіністи (для останніх має велике значення і мінімальна вага таких систем (100-200 г а також мінімум місця в порожньому вигляді). Шланг з клапаном дозволяє пити на ходу.

 

Тип відкривання кришки

Правильний вибір кришки це 90% зручності у використанні і надійності конструкції від протікання.Складність кришки і якість використовуваних матеріалів, точність підгонки деталей і стійкість до зношування – це майже 50% вартості пляшки. Тому пляшки для води з якісною кришкою, яка прослужить довго і не проллє Вам воду в сумку не може бути дешевою. Ціна “втопленого” смартфона в сумці або зіпсованого документа може виявитися набагато дорожче ніж 100-200 грн різниці. Не кажучи вже про шкоду для здоров’я деяких дешевих пластиків.

Пляшки з відкидною кришкою

Найзручніше рішення останнього часу – це пляшки з відкриванням при натисканні кнопки. Моделі із спеціальним захисним замком від випадкового відкривання – вершина інженерного розвитку спортивних пляшок. Натиснув кнопку однією рукою, кришка відкидається пружиною і через секунду – пий.

Також легко і закривається – опускаємо до клацання і все – тренуйся далі. Ніяких відкручувань і закручувань. Мінімум зусиль і часу на доступ до води. Важливим плюсом також є гігієнічність зони для пиття.

Відкидна кришка зазвичай повністю закриває всю зону для пиття тому вона завжди залишається чистою.

Мінусом може стати ненадійність і можливість протікання води в сумку при транспортуванні. Цим страждають зазвичай неякісні дешеві пляшки для води, у яких механізм відкидної кришки або занадто простий у вигляді невеликої засувки, а захисного замку там немає взагалі.

У дешевих пляшок механізм зазвичай виготовлений з неякісного матеріалу. Такий механізм швидко зношується і втрачає властивості через кілька десятків відкриттів.

 

Ми підбирали моделі пляшок з відкидними кришками у яких якість кришок випробуване часом і поки не було жодного випадку протікання через зношування механізму.

Кришка з кліпсою

Поширене рішення у деяких спортивних пляшок або шейкерів для спортивного харчування. Головним плюсом таких пляшок є компактність і вага в порівнянні з пляшками з відкидною кришкою. Якщо розмір і вага важливі, то можна розглянути її при покупці, але переконайтеся в якості механізму кліпси. Також кришки з кліпсою мають більш широкий носик, що дозволяє швидше пити.

По зручності все ж програє пляшкам з відкидною кришкою. Відкрити пляшку з кришкою кліпсою однією рукою складно. Кришка кліпса також створює незручності при відкриванні з довгими нігтями що повинні враховувати представниці прекрасної спортивної статі. При виборі такої пляшки для води дуже важливо щоб кліпса була дуже якісною. Дешеві варіанти рано чи пізно протечуть  Вам  в сумці.

Пляшки з трубочкою вбудованою в механізм кришки

Це популярний вид спортивних пляшок, в деяких країнах такий тип пляшок лідирує на ринку. Ті, хто хоче купити пляшку для води з трубочкою часто займаються велоспортом або бігом. Напитися з пляшки з трубочкою, можна не відволікаючись від дороги наприклад, під час бігу, велопрогулянки або в автомобілі. Голову не потрібно закидати назад і тим самим Ви не втрачаєте з поля зору напрямок. Пляшки з трубочкою також популярні для дітей.

Головним завданням в такій пляшці це підтримувати її в чистоті і періодично промивати трубочку і сам носик.

Пляшки для води з кришкою на різьбі

Класичне рішення для самого надійного закриття пляшки але яке вимагає найбільше зусиль і часу щоб напитися. Завдання такої пляшки просте: доставка води з пункту А в пункт Б і далі ймовірно розливання води в чашку. Під час тренування а тим більше руху пити з такої пляшки не зручно через широкий отвір  самої пляшки 6-7 см. Без навичок можна легко пролити воду на себе під час пиття.

Останнім часом популярність набирають пляшки з кришками на різьбі але з більш вузьким отвором з якого зручніше пити.

Пляшку з кришкою на різьбі варто купувати також в разі якщо Ви бажаєте наповнити пляшку газованою водою. Кришка з різьбленням єдина, яка зможе утримати тиск газу.

У термосах такі кришки виступають в ролі термоізолятора. Головна втрата температури у термоса відбувається через кришку, тому кришка на різьбі з хорошою термоізоляцією це вибір любителів походів в гори або відпочинку на природі.

Більш детально про те як вибрати термос або термокружку Ви можете прочитати тут

Ширина носика для пиття

Є 3 типи носика: широкий, стандартний або носик з клапаном.

 

Широкий носик діаметром 2 – 2.5 см дозволяє воді текти природним чином без додаткових впускних отворів. Використовується в більшості пляшок з кліпсами, шейкерах для спортивного харчування. Дуже зручний і найбільш популярний в спортивних пляшках для води. У комбінації з відкидною кришкою – ідеальне рішення для спорту. Для дітей може бути незручний.

Стандартний носик діаметром близько 0.7 – 1.5 см. 

Такі носики у пляшок для води з трубочкою і деяких пляшок з відкидною кришкою. Такий  розмір носика вимагає наявності додаткового отвору в кришці для кращого витікання води або спеціального клапана для впуску повітря. Більш зручний для дітей і підлітків.

М’які пляшки для води такі як Polar Bottle з стандартним носиком мають клапан, який при опусканні закриває пляшку. Для пиття пляшку потрібно просто стиснути  щоб отримати порцію води.

Безпека пляшок для води

Безпека матеріалу на предмет виділень шкідливих речовин

 Безпечними є:

 

 • Скло
 • Нержавіюча сталь
 • Пластик Tritan ™ BPA free
 • Решта харчові пластики.

 

Виділення залежать від температури і хімічної агресивності рідини.

Так як 90% всіх спортивних пляшок виготовлено із пластику – почнемо з нього. 

 

Пластик

 

У виробництві посуду можуть використовуватися такі види харчового пластику, які використовуються для виготовлення різних елементів пляшок для води. Кришки й ручки найчастіше виготовляють з поліпропілену (PP), а корпус в залежності від типу пляшок виготовляють з м’яких пластиків (PET) і (LDPE) або твердих Tritan або полікарбонат (PC).

 

Вас напевно цікавить безпека даних пластиків для здоров’я за стандартами прийнятими в країнах з жорстким контролем в цих питаннях. Кольорами відмічено поділ з безпеки застосування пластиків для посуду.

Більшість м’яких спортивних пляшок (типу велофляги) робляться з LDPE пластику, який безпечний але не підходить для термічної дезінфекції (більш детально описано нижче)

Більш популярні спортивні пляшки з твердим корпусом робляться з пластиків з маркуванням 7 (Other – інші) із зазначенням конкретного виду використовуваного пластику.

Тут важливий саме тип пластику, так як деякі види є безпечними , як наприклад  Tritan,  а інші навпаки як PC – Polycarbonate не рекомендуються або взагалі заборонені.

Найгірше коли продавець або виробник не вказує вид пластику а пише банально “харчовий пластик”. Це може бути як некомпетентністю так і бажанням приховати небезпечний і дешевий пластик.

BPA FREE (Бісфенол А) – що це?

Купуючи продукцію з пластику обов’язково потрібно звертати увагу на значок BPA Free. Це означає що товар не містить бісфенол А. Так що ж таке BPA Free і чим він небезпечний для здоров’я?

Бісфенол А – це хімічна речовина його часто використовують для виробництва пластмаси як затверджувач включаючи пластикові пляшки, пластикові тарілки, стаканчики для випічки, контейнери для їжі, побутової техніки і т.д. Якщо його змішувати з іншими сполуками то виходить міцний пластик. Найбільш розповсюдженим є використання затверджувача Бісфенол А в прозорих пластиках типу РС (PolyCarbonate) або полікарбонату. Пляшки для води якраз найчастіше робляться з прозорих пластиків. Тут найголовніше уникати пластиків позначених як РС.

Бісфенол А – токсичний і шкідливий для здоров’я. Коли ми п’ємо з таких пляшок воду або їмо з таких тарілок їжу ми несвідомо вживаємо невелику кількість BPA який потрапляє в їжу і воду. Ще в 2010 році в ряді країн Європи Бісфенол А був внесений до списку небезпечних хімічних сполук, а Єврокомісія наклала заборону на використання полікарбонатних пляшок для годування грудних дітей.

Це настільки шкідлива речовина яка впливає на людський організм в цілому, особливо на роботу ендокринної, нервової та імунної систем. Так само може викликати онкологічні захворювання. Особливо небезпечний для  дитячого організму-може призвести до неправильного розвитку.

Тому, вибираючи спортивну пляшку для води або будь-який інший товар з пластика, не женіться за низькими цінами а вибирайте якісний пластик Трітан (Tritan) з поміткою BPA Freе і бережіть своє здоров’я і здоров’я своїх близьких. Пам’ятайте що при виборі пляшки для води тип пластика обов’язково повинен бути вказаний на корпусі.

На жаль багато недобросовісних виробників зловживають незнанням покупців і пишуть BPA Freе навіть на тих що містять бісфенол А пластикових пляшках з полікарбонату не вказуючи тип пластика або банально називаючи його ЕкоПластик. Нижче ми описали як відрізнити підробку навіть в домашніх умовах.

У  нашому асортименті наявні  пляшки які виготовлені тільки з  безпечних видів пластиків – особливо Tritan. У чому перевага даного пластика і чому він став стандартом у виробництві спортивних пляшок:

Tritan

Для чистої води кімнатної температури можна використовувати більшість пластиків. Але якщо це гаряча і навіть тепла вода, холодний чай, вода з медом, фруктами для Детокс, то з пластиків допускається тільки Tritan ™.

Температурна і хімічна стійкість цього пластика прирівнюється до скла. Він розроблявся як  альтернатива скла для медицини і харчової промисловості.

 

Пластик Tritan ™ стійкий до температури від -10С до +130 і запахів. Слоган матеріалу це “Looks like glass until you drop it” – “Виглядає як скло поки не впаде”.

Tritan робиться тільки в США компанією EASTMAN.

 

Відео про стійкість Tritan ™

 

Увага підробки Tritan!

На жаль на нашому ринку і при покупці в китайських інтернет магазинах почастішали випадки продажу підробки пластика Tritan. Ось як це виглядає.

Незважаючи на напис Tritan, крихкість даної пляшки і тріщини на корпусі після падіння з невеликої висоти, кажуть що це не Трітан а підробка.

Оригінальний пластик Tritan має високу пружність і не тріскається при деформації.

Недобросовісні виробники і продавці все частіше користуються незнанням покупців.

Як відрізнити підробки: в першу чергу це низька ціна пляшки з прозорого пластика (до 200грн). Пластик трітан на 30-40% дорожче будь-якого іншого прозорого пластика і відрізнити різницю звичайному покупцю складно що робить привабливим бажання продавця видати дешевший пластик за трітан.

Друге – його пружність. Пляшка з прозорого пластика повинна бути твердою але трохи пружною при стисненні.

Дуже тверда і легка пляшка – це не трітан.

 

Ну і останній спосіб відрізнити підробку Трітан в домашніх умовах – це наявність запаху горілої пластмаси після обробки окропом. Залийте в пляшку, яка має напис Tritan окріп – вона не повинна розплавитися і деформуватися, і через хвилину вилийте воду. Якщо всередині є запах горілого пластику – на жаль це підробка. 

Важливо: цей тест  тільки до пляшок з Трітану. Будь-який інший пластик НЕ витримає окріп і пляшка деформується.

 

Нержавіюча сталь

 

Для гарячого (чай, кава) однозначно варто вибрати термос або термокружку з нержавіючої сталі марки 304. Це спеціальна харчова сталь, яка не залишає металевий присмак у напоїв як звичайна нержавіюча сталь і абсолютно хімічно стійка в порівнянні з алюмінієм.

Термос допоможе зберегти температуру до 36 годин і влітку в спеку на пляжі, в автомобілі або поході. Відмінний варіант для будь-яких ситуацій, але мінус – це вага і розміри. Наприклад пляшка із пластику на 1 літр буде важити 250 грам, а термос на 1 літр вже близько 500-600г.

Якщо вага не проблема, наприклад, в автоподорожі, то вкрай важливо вибрати термос з вакуумною ізоляцією і мідним напиленням всередині стінок. Вони набагато компактніші дешевих аналогів, з подвійною стінкою які або громіздкі через великий повітрянний прошарок між стінками, або тримають температуру всього 2-4 години в порівнянні з 12-36 годин в термосів з вакуумною ізоляцією.

Більш детально про те як вибрати термос або термокружку Ви можете прочитати тут

 

Скло

 

Скло варіант скоріше підійде для випадків максимальної хімічної стійкості – в побуті це стійкість до вбирання кольору і запаху, ну і ризиків виділення токсинів при реакції. Мінус скла – це крихкість і вага пляшки. У спорті використовувати скло складно.

 

Для любителів еко стилю нам вдалося знайти гідні моделі зі скла в захисному силіконом кожусі. Матеріал з якого зроблені пляшки це спеціально боросилікатне скло, яке в рази міцніше за звичайне. З такого скла роблять медичні пробірки. Воно також стійке до температур і не тріскається від температурних розширень.

Безпека в плані чистоти

Ризик розмноження інфекції в пористих пластиках одноразових пляшок і важкодоступних місцях конструкції кришок.

 

Чому і навіщо в розвинених країнах купують багаторазові пляшки для води (reusable bottles) або спортивні пляшки (sport bottles), а не користуються одноразовими як до недавнього часу у нас. Аспекта три:

 

Перший – одноразові пляшки неможливо утримувати в чистоті при багаторазовому використанні,

 

Другий – економічний: купувати кожен раз воду в одноразової пляшці для тренування це дорого. У нас до ризиків можна додати відсутність контролю за якістю одноразових пляшок, якістю води – воду в пляшки набагато дешевше розлити ближче до точки продажів ніж транспортувати з інших регіонів або країн, ну і нерідкими випадками підробки самої води є те , що  її можуть розливати десь в гаражах.

Самим перевіреним джерелом води буде використання вдома багаторівневих Фільтрів з системою зворотного осмосу або бутильована вода від перевіреного постачальника.

 

Третій аспект – це екологічний. Забруднення пластиком в світі визнано одним з найтрагічніших, тому тренд відмови від одноразового пластику (пакети, пляшки, упаковка) все більше набирає силу.

 

Ми також закликаємо Вас не труїти себе і планету, а придбати якісну багаторазову пляшку для води.

Повернемося до чистоти самої пляшки: тип пластика в одноразових пляшках відноситься до пористих пластиків і після багаторазового використання вони починають розпадатися, в ньому розмножуються бактерії. Відмити таку пляшку і тим більше дезінфікувати не реально через температурну нестійкість – вона банально розплавиться або почне виділяти токсини. Не будемо Вас втомлювати деталями  – якщо просто – це все м’які пластики. Вони не мають хімічної і температурної стійкості.

 

На м’яких спортивних пляшка в Європі обов’язково пишуть «no alcohol – no milk» що підтверджує нульову хімічну стійкість таких пляшок навіть до молока, не кажучи вже про алкоголь.

 

Для прохолодної води і не дуже тривалого використання спортивні пляшки з м’яких пластиків підійдуть. Але якщо Ви хочете кращий спортивний аксесуар – виберіть пластик Tritan.

 

Отже, важливим параметром вибору спортивної пляшки для води є здатність її відмити і періодично дезинфікувати без деформації і виділення токсинів.

 

Як мити пляшки для води – найкраще регулярно мити теплою водою з миючим засобом і періодично в посудомийній машині де температура дезінфікує всі елементи в складно доступних місцях. Але такі температури без деформації витримують тільки якісні пляшки із пластику Tritan.

Ось приклад того що відбувається з пластиками після температурного впливу гарячої води. Якщо посудомийної машини немає, дезінфікувати пляшку для води з Tritan можна просто окропом. Але робити так можна тільки з Трітаном інакше відбудеться так як на фото нижче.

Якість: країна виробництва або країна продажу?

 

Для багатьох давно не секрет що Китай виробляє більшість споживчих товарів в світі від смартфонів до кросівок. Не виняток і пляшки для води. 99% всіх спортивних пляшок і термосів робляться в Китаї.

 

На жаль, є стереотип про погану якість всього «китайського». Його причина у відсутності контролю за якістю плюс пріоритет дешевизни при виробництві товару для ринків «третього світу» куди входить і весь пострадянський простір. Але товари, зроблені в Китаї для Європи і США – це зовсім інший рівень. Навіть внутрішній ринок Китаю давно не женеться за дешевизною так як доходи середнього класу там набагато вище ніж у нас.

На якість впливає те, для якого ринку і для якої країни завод виробляє пляшку для води. Якщо пляшки виробляються для ринку США або Євросоюзу як бренд LA & V або навіть для ринку Китаю як Uzspace або Diller – такі пляшки відповідають найвищим вимогам якості та безпеки для здоров’я. Небезпечні пластики там просто заборонені, а висока конкуренція і вимогливий клієнт не дає шансу тим, у кого якість гірша. Більш того, самий технологічний пластик Tritan робиться в США компанією Eastman. Китай імпортує цей пластик з США. Деякі китайські виробники навіть вказують походження матеріалу material USA Tritan хоча самі пляшки робляться в Китаї.

Пляшки для води, які ми продаємо представлені на найвимогливіших ринках світу і пройшли жорсткий відбір конкуренцією ставши бестселерами категорій.

 

Також Ви можете скористатися фільтрами в нашому магазині для підбору потрібних параметрів.

 

Для зручності ми згрупували пляшки для води по категоріям:

 

 • Для спорту – універсальні пляшки з великими обсягами і максимально швидким доступом до води під час тренування

 

 • Для фруктової води і Детокс – пляшки для води з відсіком або фільтром для фруктів для натуральної вітамінізації води і смаку. Також детокс дієт і здорового способу життя

 

 • Для навчання – дитячі і підліткові пляшечки компактних розмірів об’ємом до 700 мл щоб вони помістилися в сумку або ранець.

 

 • Скляні пляшки для води – пляшки для любителів безкомпромісного еко стилю
 • Термоси і термокружки – з вакуумною ізоляцією для максимального термоконтролю від 12 до 36 годин.

 

 • Шейкери – пляшки які можуть використовуватися для змішування спортивного харчування – мають широке горлечко для розміщення шейкер пружини, широкий носик і легко миються.

 

 • Для велосипеда – пляшки для води які поміщаються в стандартний велосипедний утримувач