Як вибрати термокружку або термос

При виборі термоса або термокружки слід звернути увагу на 3 найбільш важливі параметри: це термоізоляція, матеріал корпусу і тип кришки.

!!! Найважливішим на сьогодні при виборі термоса або термочашки є варіанти з відкидною кришкою і повністю закритою зоною для пиття, яку легко підтримувати в чистоті.

Такі кришки відкриваються натисканням кнопки і мінімальний контакт з брудними руками під час відкривання знижує ризик передачі бактерій або вірусів.

Для такого підбору рекомендуємо скористатися фільтрами “відкидна кришка” на сторінці нашого магазину.

Термоізоляція – це головна функція термоса яка відрізняє його від звичайної пляшки.

Від технологій, які використовуються при виробництві термокружки або термоса буде залежати скільки часу буде триматися температура напою. Найпростіший варіант теплоізоляції – просто подвійна стінка. Це базовий рівень і такі термоси зовні нагріваються, що сигналізує про швидку втрату тепла. При кімнатній температурі на годину дві його вистачить. На холоді такий термос марний так як напій охолоне дуже швидко.

 

Преміум рівень – це вакуумна ізоляція між стінок. Крім вакууму технологічні термоси мають спеціальні напилення всередині щоб підсилити ефект термоізоляції.

 

Подвійна стінка термоса або термокружки з вакуумною ізоляцією і мідним напиленням всередині тримають напій гарячим в термосі до 12-24 годин а прохолодним до 24-36 годин в залежності від навколишньої температури та кількості відкриттів кришки. Вакуум між стінками дав можливість зменшити відстань між ними до мінімального що робить цей термос дуже компактним.

 

Для перевірки досить наповнити термос окропом. У якісного термоса зі справжньою вакуумною ізоляцією температура зовнішньої стінки взагалі не зміниться. Ви не повинні відчувати тепло взагалі навіть якщо в термосі окріп в 100С. Якщо термос або термокружка зовні гріються, то це звичайна подвійна стінка, а не вакуум.

Буває, що вакуум згодом розгерметизується і термос перестає тримати тепло. Це відбувається найчастіше після пошкодження при падінні. Для цього важливо вибирати модель з міцним корпусом з міцного металу достатньої товщини. Вага термоса може бути ознакою достатньої товщини металу. Занадто легкі термоси можуть бути недостатньо міцними.

 

Матеріал корпусу:

 

Відразу виключаємо пластик. Гарячий напій і пластик не сумісні з-за отруйних виділень та деформацій. За винятком пластика Tritan який витримує до 120С але він більш розповсюджений в спортивних пляшках. Про безпечні види пластику більш докладно описано в нашій статті про вибір пляшок для води.

Винятком для пластикових термосів може бути тільки варіант зі скляною колбою. У них непогана термоізоляція, але на цьому плюси закінчуються. Термоси зі скляними колбами дуже громіздкі за рахунок величезної відстані від колби до корпусу, ну і високий ризик розбити колбу.

Алюміній також не використовується так як він хімічно активний. У розвинених країнах Ви не зустрінете алюмінієвого посуду так як він вважається шкідливим.

Метал – тільки нержавіюча сталь.

І бажано щоб була вказана марка. Наприклад харчова 304 або 316. Якщо виробник або продавець не пише марку сталі, є ризик купити варіант з дешевої промислової сталі. Як результат – присмак металу в своїй каві, а то й іржі з часом. Беріть такі, де відкрито зазначений тип сталі.

 

Матеріал кришки термочашки

У кришках термосів і термочашок майже завжди використовуєте пластик РР (поліпропілен). З такого пластика роблять харчові контейнери і водопровідні труби. Він також безпечний, може витримувати високі температури без деформацій. Важливо щоб ущільнювачі термочашок були зі спеціального високотемпературного матеріалу (він темно-коричневого кольору).

а не звичайної гуми (білого або прозорого кольору).

Тоді він не буде вбирати колір, запах і виділяти токсини.

Вага

Якісні термоси і термокружки не бувають надто легкими. Якісна нержавіюча сталь марки 304 або 316 з якої вони робляться, не може бути легкою. Товщина стінок повинна бути достатньою для конструкційної стійкості при пошкодженнях або падіннях. І мова не тільки про зіпсований зовнішній вигляд, а про втрату вакуумної ізоляції при ударі. Найменший удар або тиск на слабкий корпус з тонкого металу викличе розгерметизацію після чого термос почне зовні нагріватися, і його ізоляція знизиться з 24 годин до 2-4 годин як у найдешевших варіантів зі звичайною подвійною стінкою. Низька вага ознака економії на товщині металу або підміна його алюмінієм , який є шкідливим та небезпечним в посуді через окислення.

Тип кришки – поїлки:

Тут питання буде найбільш актуальне для термочашок, з яких п’ють безпосередньо.

Хороша термочашка повинна забезпечити швидкий доступ до напою без додаткового відкручування і чашок. Найбільш просунуті моделі дозволяють пити однією рукою так як кришка відкривається натисканням кнопки і має спеціальний поїльник що особливо важливо в дорозі.

 

У багатьох термочашок герметичність, це слабке місце так як виробник зробив акцент на понятті «чашка» яка стоїть на столі. Тут важливо визначитися чи буде важлива герметичність для транспортування в сумці або ж Ви плануєте користуватися термочашкою як звичайною чашкою тримаючи її строго вертикально. Отже, якщо герметичність при перевертанні не критична, можна сміливо вибирати будь-який варіант попередньо розставивши пріоритети по термоізоляції і матеріалу.

Але якщо Ви не хочете втопити свій смартфон в напої, то рекомендуємо уникати деяких типів кришок, які найбільш часто схильні до протіканням або відразу після покупки, або з часом, коли механізм зношується.

Найслабшими є тип кришок з клапаном на пружині. Механізм такої кришки слабшає з часом а іноді не тримає відразу після покупки. Як результат більш 50% ймовірність протікання.

Ще один мінус таких механізмів – складність в плані гігієни. Доступу всередину механізму немає і відмити його складно. Це може призвести до розмноження бактерій.

 

Кришка зі звичайною засувкою – тут взагалі навряд чи мається на увазі герметичність. Це скоріше термостакан для строго вертикального положення.

Варіанти, які популярні, надійні, але є ряд нюансів.

Кришка з кліпсою

Як і при виборі спортивних пляшок з таким типом кришки – все залежить від якості кліпси. Хороша кліпса буде служити роками, а слабка може протекти швидше так як зноситься або деформується.

Як швидко визначити надійність кліпси – вона повинна щільно закриватись і прилягати.

Найбільш просунуті кришки з кліпсами мають додатковий ущільнювач що зменшує згодом ризик протікання при зносі.

Тут з миттям все простіше так як кришка не має закритих механізмів.

Чистота зони для пиття

Головний мінус обох варіантів кришок з клапаном і кліпсою – це відкрита зона для пиття. Після транспортування в сумці зона для пиття рідко залишається чистою. А також є ризик забруднити сумку залишкам напою після пиття. Такий варіант Вам підійде тільки якщо Ви носите термокружку постійно в руках.

Еволюція термокружок не стоїть на місці і щоб термокружка стала максимально функціональною і транспортабельною її доповнили відкидною кришкою на кнопці.

Як описано в нашій статті про вибір спортивних пляшок для води – такий тип кришки є найзручнішим.

Відкидна кришка на кнопці – на нашу думку кращий варіант.

Така конструкція кришки термокружки це просте і зручне рішення без «відкручування», проливання і додаткових чашок.

Після натискання кнопки кришка відкидається і звільняє поїльник з якого дуже зручно пити гарячий напій.

Відкидна кришка повністю закриває і тримає зону для пиття в чистоті.

Важливо щоб механізм відкривання мав захисний замок, який виключає випадкове проливання.

Такий тип кришки також сприяє максимальній термоізоляції так як більша частина втрат тепла йде через кришку.

З чистотою таких кришок також проблем не виникає тому що вони повністю розбірні.

Країни виробництва і бренди

На популярне питання про країну виробництва скажімо так, що 99.99% всіх термосів в світі роблять в Китаї. Деякі бренди на жаль, маніпулюють підмінюючи поняття «країна виробництва» на «країна реєстрації бренду».

Якість залежить від того якого рівня виробник і для яких ринків він виробляє товар.

Тому для себе Вам варто визначити функціонал і характеристики термоса або термогорнятка. Ну а вибір дизайну, кольору, бренду це наступний етап.

Сподіваємось, що наші рекомендації Вам допоможуть. 

Перейти в магазин для вибору